Umywalki z szafką 

(566 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm
cm - cm

Kolor szafki

Dostępność

Dawniej prawie wszystkie umywalki montowane były na ścianie łazienki, a budową szafek podumywalkowych zajmowali się utalentowani majsterkowicze. Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej i każdy może wejść w posiadanie zestawu, który oprócz wysokiej estetyki, zapewni także sporo miejsca na niezbędne akcesoria. Umywalki z szafką mają bowiem tę zaletę, iż mało atrakcyjny system odpływowy z syfonem jest dyskretnie ukryty w zabudowie, która jednocześnie umożliwia schowanie używanych w łazience detergentów, szczotek, środków myjących czy urządzeń. Szafka jest więc znacznie praktyczniejszych rozwiązaniem niż ozdobny postument lub syfon – dotyczy to szczególnie małych łazienek, gdzie cenny jest każdy centymetr przestrzeni.

Umywalka z szafką – dlaczego warto?

Walory estetyczne i dodatkowa przestrzeń to nie wszystko. Umywalka z szafką ma także kilka innych zalet. Jedną z najważniejszych jest możliwość zyskania dodatkowej przestrzeni użytkowej wokół umywalki. Blat szafki pozwala wygodnie ustawić niezbędne kosmetyki i akcesoria. Wiele osób obawia się jednak, czy tego typu mebel nie utrudni czyszczenia łazienki. Pod samą szafką bowiem zbierać może się wilgoć lub kurz. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest umywalka z szafką wiszącą. Tego typu konstrukcja montowana jest wygodnie do ściany, pozostawiając wolny dostęp do posadzki. Podwieszana szafka doskonale prezentuje się w nowoczesnych łazienkach. Wiele modeli można wyposażyć także w łatwe do montażu nóżki podpierające. Umywalka z szafką to także znacznie większa gama designerskich propozycji – włączając w to meble wyposażone w niezwykle popularne obecnie umywalki nablatowe. Jeżeli w łazience znajduje się miska WC i bidet zamontowane na stelażu podtynkowym, umywalka z zestawem odpływowym ukrytym w szafce jest niemal niezbędnym dodatkiem, gdyż tylko w ten sposób zachować można pełną spójną aranżacji.

Umywalka z szafką do małej łazienki

Posiadacze małych łazienek nie muszą wcale rezygnować z umywalki zamontowanej w szafce. Dla nich produkowane są specjalne modele kompaktowe. Umywalka z szafką do małej łazienki ma zwykle nieco mniejszą głębokość, dzięki czemu umożliwia wygodne poruszanie się po pomieszczeniu. W ciasnym pomieszczeniu takie rozwiązanie ma tę wyjątkową zaletę, że zapewnia więcej miejsca na akcesoria łazienkowe i środki czystości. Przestrzeń pod umywalką jest w pełni wykorzystana, pozwalając wygospodarować dodatkowe centymetry funkcjonalnej przestrzeni. Umywalka z szafką do małej łazienki może być skonstruowana w sposób klasyczny i posiadać nóżki do postawienia na posadzce lub być wyposażona w system montażu ściennego. Dzięki uchwytom ściennym szafka ułatwi czyszczenie podłogi i pozwoli korzystać ze standardowych dywaników łazienkowych, które bez problemu wsunąć można pod komorę szafki. Kompaktowe modele idealnie sprawdzają się w toaletach.

Umywalka nablatowa z szafką

Umywalka nablatowa z szafką jest idealną propozycją dla osób ceniących nowoczesny design, ale nie posiadających możliwości ustawienia w pomieszczeniu masywnej zabudowy z blatem. To również ciekawa propozycja dla osób ceniących minimalistyczny styl. Umywalka nablatowa z szafką zapewnia możliwość stworzenia wyjątkowej aranżacji pomieszczenia – komora z drzwiczkami lub zestaw wygodnych szuflad pozwolą w nowoczesnej łazience utrzymać idealny porządek i ukryć dyskretnie wszelkie akcesoria oraz środki czystości.