Filtry

Producent

-

Kolor

Dostępność

Status

Baterie kuchenne 

Znaleziono 1579 produktów

Lodówka, kuchenka i zlewozmywak to najważniejsze elementy wyposażenia każdej kuchni. Zlewozmywak jednak byłby bezużyteczny, gdyby nie sprawna, wygodna i trwała bateria kuchenna. Wydawać się może, że bateria zlewozmywakowa nie różni się niczym od urządzeń stosowanych w łazience. To jednak nie zawsze prawda – czynności wykonywane w tych dwóch pomieszczeniach różnią się od siebie, co wpływa znacząco na konstrukcję baterii i sprawia, że producenci tworzą coraz bardziej innowacyjne i wyspecjalizowane modele.

Bateria kuchenna – niezbędny element wyposażenia domu

Zmywanie, płukanie warzyw, napełnianie garnków – te czynności wykonujemy nad kuchennym zlewem najczęściej. Aby jednak zapewnić sobie przy nich maksymalny komfort, potrzebna jest bateria kuchenna o odpowiednich parametrach. Nie można jednak zapominać także o walorach estetycznych oraz trwałości. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panują specyficzne warunki. Nagłe zmiany temperatury, wysoka wilgotność, kontakt z kwasami owocowymi, alkoholami i silnymi środkami czyszczącymi sprawiają, że bateria zlewozmywakowa musi być szczególnie odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. To dlatego wielu producentów stawia na nowoczesne powłoki galwaniczne, które zachowują swój idealny wygląd pomimo trudnych warunków użytkowania. Alternatywą może być też bateria kuchenna z korpusem wykonanym z granitu lub syntetycznego kamienia. Tego typu tworzywa odporne są także na zarysowania, wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Bateria zlewozmywakowa z wyciąganą wylewką

Bardzo ciekawą kategorią produktów są baterie zlewozmywakowe z wyciąganą wylewką. Ich konstrukcja zapewnia maksimum komfortu i pełną swobodę przy wykonywaniu kuchennych czynności. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką posiada końcówkę zamocowaną na elastycznym wężu, który w razie potrzeby można wysunąć z wylewki, zwiększają zasięg strumienia wody. Łatwiejsze zmywanie, dokładniejsze płukanie produktów spożywczych i możliwość napełniania wysokich naczyń to tylko kilka ułatwień, które oferuje tego typu produkt. W sprzedaży znaleźć można także armaturę z wylewką o zmiennej wysokości. Baterie kuchenne są zwykle stosunkowo wysokie i trudno instalować je pod oknem. Modele o zmiennej wysokości można po prostu wsunąć w blat, umożliwiając w ten sposób swobodny ruch skrzydła okiennego.

Bateria do kuchni – czym kierować się przy wyborze?

Wybór idealnej baterii kuchennej nie jest zadaniem łatwym, gdyż produkt ten spełniać musi sporo kryteriów. Oczywiście najważniejsze z nich to kwestie funkcjonalności i ergonomii pracy, ale estetyka nie jest tu bez znaczenia. Na szczęście producenci dbają o potrzeby swoich klientów i oferują baterie zlewozmywakowe o różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu oprócz klasycznych modeli z chromowana powierzchnią, znaleźć można także baterie z korpusami w wielu modnych kolorach.

Co jednak warto uwzględnić przy zakupie? W pierwszej kolejności pomyśleć wypada o możliwie bezproblemowym i szybkim montażu. Dlatego też najlepiej decydować się na baterie do kuchni wyposażone w elastyczne przyłącza wodne. Duże znaczenie mogą mieć także dodatkowe funkcje i zastosowane w konkretnych produktach technologie. W kuchni doskonale sprawdzają się baterie zlewozmywakowe wyposażone w perlatory lub aeratory. Są to specjalne końcówki wylewki, których zadaniem jest napowietrzanie strumienia wody – pozwala to zmniejszyć zużycie wody i zapewnić sobie spore oszczędności.

W miejscach, gdzie do czynienia mamy z twardą wodą, warto inwestować w baterie kuchenne zbudowane w oparciu o technologie minimalizujące osadzanie się kamienia wapiennego. Pozwala to znacząco przedłużyć żywotność baterii – osady pochodzące z twardej wody z łatwością zatykają dysze, co prowadzi do zmniejszenia przepływu i uszkodzeń mechanicznych. Baterie kuchenne w większości wypadków to klasyczne modele sztorcowe, przeznaczone do instalacji w pojedynczym otworze montażowym. Znaleźć można jednak także baterie zlewozmywakowe dwuotworowe z mieszaczem wygodnie zamontowanym na osobnym korpusie oraz natynkowe baterie ścienne.

Pokazuje 1 - 20 z 1579 elementów