Dozowniki do mydła 

(271 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-

Kolor

ml - ml

Dostępność

Mydło w kostce nie jest szczególnie wygodne w użyciu. Wyjątkiem są jedynie wysokiej jakości mydła kosmetyczne przeznaczone do relaksujących kąpieli. Do mycia twarzy czy rąk znacznie wygodniej wykorzystywać mydło w płynie. Aby jednak móc komfortowo aplikować płyn, potrzebny jest praktyczny dozownik mydła. Aktualnie mamy do wyboru bardzo dużo modeli, dopasowanych do potrzeb użytkowników oraz różnych wystrojów łazienek. Większość dozowników ma zbliżoną konstrukcję – w pojemniku na mydło zainstalowana jest specjalna pompka, której naciśnięcie powoduje zaaplikowanie niewielkiej ilości płynu. Nieco rzadziej wykorzystuje się także ścienne dozowniki mydła w formie skrzynki z umieszczonym na dole przyciskiem. Tego typu konstrukcje mają zazwyczaj większą pojemność i wykorzystywane są w miejscach użytku publicznego – hotelach lub centrach handlowych.

Jaki dozownik mydła? Ścienny, stojący czy montowany w blacie?

Wybór modeli jest szeroki i każdy użytkownik wybrać może dla siebie dozownik mydła dopasowany stylem do jego gustu. Warto jednak zastanowić się czy zdecydować się na produkt do ustawienia na półce, wyposażony w wygodny uchwyt ścienny czy też dozownik mydła do instalacji w blacie. Każdy z wariantów ma swoje zalety.

Stojące dozowniki mydła są bardzo wygodne w obsłudze, gdyż w razie potrzeby można je przesunąć lub wziąć w dłoń. Dodatkowo stanowią ciekawą ozdobę umywalki, gdyż dostępne obecnie modele przypominają zwykle wyglądem flakony ekskluzywnych perfum. Kiedy jednak na blacie lub umywalce brakuje miejsca na kolejne akcesoria można zdecydować się na dozownik mydła z uchwytem ściennym. Modele do montażu w blacie wyróżniają się elegancją i kompaktową konstrukcją. Pojemnik na mydło ukryty jest pod blatem, a widoczna dla użytkownika jest jedynie ozdobna pompka. To rozwiązanie wymaga jednak wykonywania dedykowanych otworów montażowych.