Ręczniki 

(208 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x
-
cm - cm
cm - cm

Kolor

Typ

Kolorowe ręczniki łazienkowe to nieodłączna część wyposażenia każdej łazienki. Miękki i miły w dotyku materiał zapewnia możliwość osuszenia ciała po kąpieli i ogrzania się po wyjściu spod prysznica. Wybór dobrego ręcznika to jednak rzecz niełatwa. Do dyspozycji klientów są setki różnych produktów, różniących się jakością wykonania, materiałem, gramaturą czy chłonnością.

Ręczniki łazienkowe – jak wybrać?

Gusta bywają różne – jedni preferują ręczniki lekkie i puszyste, podczas gdy inni decydują się raczej na bardziej szorstkie i cięższe. Warto pamiętać, że kwestie estetyczne też mają ogromne znaczenie, gdyż rozwieszone na haczykach ręczniki łazienkowe automatycznie stają się dekoracją łazienki. Uwagę warto zwracać nie tylko na rodzaj materiału, ale też na jego gramaturę. Im cięższa jest tkanina, tym lepiej zwykle wchłania wodę. Warto pamiętać, że większość ręczników osiąga maksymalną chłonność dopiero po kilku praniach. Na chłonność wpływa także faktura materiału. Im cieńsze i gęściej rozmieszczone pętelki tym lepiej tkanina pochłania wodę. Dobrze jest wybierać też modele dwuwarstwowe, w których znajduje się grubszy materiał bazowy oraz zewnętrzna powłoka chłonna. Takie ręczniki łazienkowe doskonale absorbują wodę. Rozmiar, kolor czy deseń są już kwestiami indywidualnymi.

Jak dbać o ręczniki łazienkowe?

Odpowiednia pielęgnacja pozwala przedłużyć żywotność ręcznika i zachować jego idealny wygląd. Ręczniki łazienkowe należy prać zgodnie z zaleceniami producenta i nie prasować. Wysoka temperatura powoduje bowiem deformację i spłaszczanie się pętelek. Ręczniki najlepiej suszyć na świeżym powietrzu lub w dobrze wentylowanej suszarni.