Obudowy do brodzików 

(267 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-

Status

Wszystkie elementy wyposażenia łazienki muszą być nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale także estetyczne. Brodziki nie stanowią tu wyjątku i dlatego też, budując kabinę natryskową, warto zainwestować w specjalną osłonę. Obudowy do brodzików mają za zadanie zasłonić mniej estetyczne elementy konstrukcji, ukryć stelaż montażowy oraz instalację odpływową. Jest to szczególnie ważne w przypadku modeli o dużej wysokości.

Obudowy do brodzików – czym się kierować przy zakupie?

Przed zakupem obudowy konieczne będzie zmierzenie brodzika. Osłona musi być dopasowana idealnie zarówno pod względem długości boków, jak i wysokości. Znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno jednak stanowić problemu, gdyż producenci tworzą obudowy z myślą o wszystkich oferowanych przez siebie brodzikach.

Obudowy do brodzików kwadratowychprostokątnych składają się z dwóch lub trzech prostych paneli ułożonych w kształt litery „L” lub „U”. Pierwsze z nich są przeznaczone do zabudowy konstrukcji ustawionej w narożniku, podczas gdy drugie wykorzystywane są tam, gdzie brodzik jest ustawiony pod ścianą łazienki.