Wanny okrągłe i owalne 

(67 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm
cm - cm

Dostępność

Standardowa wanna w kształcie prostokąta nie jest już jedyną opcją. Coraz częściej w łazienkach pojawiają się bowiem wanny owalne i okrągłe, które zapewniają bardzo dużą wygodę użytkowania. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest też niezwykle elegancki wygląd – łagodne linie i łuki pięknie komponują się z luksusowym wystrojem łazienki. Przy zakupie warto rozglądać się za modelami akrylowymi – są one znacznie lżejsze i łatwiejsze w transporcie niż klasyczne wanny stalowe.

Wanny owalne – wygoda i elegancja

Podstawową zaletą wanien w kształcie owalu jest bardzo duży komfort użytkowania. Delikatnie zaokrąglone wnętrze zbiornika pozwala bardzo wygodnie ułożyć się podczas kąpieli. Brak ostrych rantów pomaga maksymalnie zrelaksować się i uniknąć nieprzyjemnych odgnieceń. Wanny owalne występują w wersjach wolnostojących oraz do zabudowy przy ścianie pomieszczenia. Większość modeli wykonana jest w taki sposób, aby zastosowanie obudowy nie było konieczne. Niektóre jednak wymagają dodatkowej osłony, która zapewni wysoką estetykę montażu oraz zasłoni system odpływowy. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na zakup dedykowanej obudowy, gdyż samodzielny montaż z płyt lub płytek ceramicznych może być bardzo trudny lub niemożliwy.

Wanny okrągłe – maksymalny komfort w łazience

W dużych łazienkach pojawiają się coraz częściej też wanny okrągłe. Wymagają one sporej przestrzeni, ale są niezwykle wygodne. W tego typu wannie kąpać się i relaksować mogą swobodnie nawet dwie osoby. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku osób, które marzą o maksymalnym komforcie oraz do stosowania w salonach odnowy biologicznej lub SPA. Wanny okrągłe najczęściej spotyka się w wersji wolnostojącej, ale dostępne są także modele przystosowane do instalacji narożnej.