Wanny z hydromasażem 

(138 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x
-
cm - cm
cm - cm

Do niedawna wanny z hydromasażem kojarzyły się jedynie z najbardziej luksusowymi salonami SPA. Największym problemem takich urządzeń były ogromne ceny i konieczność wygospodarowania dużej przestrzeni pod montaż wanny z hydromasażem – ceny jednak są teraz znacznie niższe, a nowoczesne konstrukcje nie zajmują już tak wiele miejsca jak dawniej.

Wanny z hydromasażem

Do dyspozycji mamy obecnie wiele rodzajów wanien z hydromasażem. Dostępne modele różnią się m.in. typem, kształtem, materiałem wykonania, funkcjami, typem i ilością dysz. Na początek warto jednak zadać sobie pytanie – do czego służy wanna z hydromasażem? Największa różnicą pomiędzy tego typu urządzeniem, a standardową wanną to system masujący złożony z pompy oraz specjalnych dysz generujących strumienie wody lub powietrza. Tego typu masaż ma właściwości relaksujące, kosmetyczne i prozdrowotne. Wanna z masażem poprawia krążenie krwi, ujędrnia skórę i pozwala pozbyć się stresu. Tego typu zabiegi zalecane są ciężarnym, diabetykom, osobom z chorobami serca i seniorom. Dlatego też wanna z hydromasażem to także niezbędny element wyposażenia salonów kosmetycznych, terapeutycznych i SPA.

Wanny SPA w domu i salonie kosmetycznym

Czy zakup takiego urządzenia do prywatnego domu ma sens? O ile montaż wanny SPA w gabinecie odnowy biologicznej jest niezwykle dobrym pomysłem, to posiadanie takiego wyposażenia w domu może budzić pewne kontrowersje. Jednym z problemów jest fakt, iż większość wanien masujących wymaga, aby wchodzić do nich po wstępnej kąpieli. Niektórzy producenci tworzą co prawda wanny, w których używać można detergentów, ale są one znacznie rzadziej spotykane. Pamiętać zatem trzeba, że wanna SPA to dodatek do zwykłej wanny lub kabiny prysznicowej. Jeżeli jednak marzy się nam terapeutyczny i relaksujący masaż we własnej łazience, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić sobie tego typu urządzenie – ograniczać mogą nas tylko koszty zakupu i gabaryty łazienki.

Wanny z hydromasażem – cena i montaż

Ile kosztuje wanna z hydromasażem? Cena takiego sprzętu zaczyna się zwykle w okolicach 3.500 złotych, ale spotkać można także wyjątkowo luksusowe modele, za które zapłacić trzeba ok. 15.000. Warto także pamiętać, że tak wysoki koszt jest wynikiem zastosowania dodatkowego osprzętu, w jaki wyposażona jest wanna z hydromasażem. Cena obejmuje bowiem także specjalne dysze, pompę elektryczną i system sterowania masażem. Montaż tego typu urządzenia nie ogranicza się jedynie do podłączenia wody i kanalizacji – zestaw masujący wymaga także zasilania. Nie należy jednak obawiać się niebezpieczeństw porażenia prądem – nowoczesne wanny z masażem posiadają zabezpieczenia, które chronią przed zwarciami, zalaniem czy przeciążeniem.

Wanna z masażem – jak wybrać?

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na gabaryty i kształt. Duża pojemność to oczywiście większa wygoda, ale też znacznie wyższy koszt wody potrzebnej na pojedynczą kąpiel. Wanna musi pasować do łazienki zarówno pod względem rozmiarów, jak i stylistyki. Przed zakupem warto sprawdzić kilka parametrów. Wanny z masażem produkuje się aktualnie coraz częściej z akrylu i jest to bardzo dobry wybór – żywica syntetyczna jest trwała, lekka i dobrze utrzymuje temperaturę wody. Ważny jest też rodzaj oraz liczba dysz masujących. Droższe wanny posiadają dysze kierunkowe lub obrotowe, które umożliwiają sterowanie kątem strumienia wody lub powietrza. Do masażu karku i pleców służą umieszczone wyżej dysze kaskadowe – znaleźć można je jednak zwykle tylko w najbardziej luksusowych modelach. Wanny z hydromasażem posiadają pompy elektryczne, które generują strumień masujący – nie można zatem oczekiwać, że będą one pracować bezgłośnie. Warto zatem sprawdzić też jaki poziom hałasu oferuje konkretny model. Jeżeli marzą się nam długie, gorące kąpiele można zainwestować w wannę wyposażoną w podgrzewacz wody – taki system zabezpieczy przed wystygnięciem wody, zapewniając bardzo wysoki komfort użytkowania. Dobrze jest też upewnić się, iż dany model posiada wszelkie potrzebne zabezpieczenia.