Prysznice

Szeroka oferta producentów pozwala zamontować prysznic w dosłownie w każdej łazience. Odpowiedni model znajdą zarówno właściciele niedużych pomieszczeń w blokach, jak i posiadacze przestronnych wnętrz. Dzięki dostępności nietypowych kształtów brodzików można je idealnie wkomponować obok pralki, kosza na bieliznę czy mebli, zagospodarowując każdy centymetr przestrzeni.

Z brodzikiem czy bez?

Prysznic w łazience można zamontować w gotowej kabinie, która składa się z brodzika i drzwi, albo w ogóle zrezygnować z brodzika i zamontować odpływ oraz syfon bezpośrednio w podłodze. Jeżeli zdecydujemy się na to pierwsze rozwiązanie, stajemy przed koniecznością wyboru kształtu brodzika. Najczęściej montowane są modele kwadratowe, prostokątne lub półokrągłe. Te ostatnie spisują się doskonale w rogu pomieszczenia – dają niezbędną przestrzeń do kąpieli, ale też pozwalają zachować miejsce w łazience. W ofercie sklepu dostępne są gotowe zestawy kabinowe, do których nie trzeba już niczego więcej dokupować. Gdy zdecydujemy się na prysznic bez brodzika, wówczas powinniśmy sięgnąć po specjalne odpływy i syfony – te, które są bardzo niskie i nie zajmują wiele miejsca „w podłodze”

Dla higieny i relaksu


Dla tych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, producenci opracowują prysznice łazienkowe z dodatkowymi elementami – dyszami do hydromasażu. Dzięki takim panelom można nie tylko zadbać o higienę, ale i przy okazji poprawić krążenie krwi oraz lepiej „dobudzić się” podczas porannego prysznica. Wybierając produkt dla siebie, warto zwrócić uwagę na obecność termostatu – powoduje on, że strumień wody zachowuje tę samą temperaturę, nawet jeśli w instalacji pojawiają się jej wahania. Dzięki temu można ochronić się przed oparzeniami. Coraz większą popularnością wśród produktów łazienkowych cieszą się także deszczownice. Zapewniają one równomierny strumień znad głowy, a użytkownik nie musi manewrować słuchawką prysznicową.

Prysznice łazienkowe – na jakie parametry zwrócić uwagę?


Przeglądając produkty, warto skoncentrować się na ich trwałości. Obecność specjalnych powłok, wzmocniona konstrukcja i staranne wykonanie z pewnością pozwolą cieszyć się sprzętem przez długie lata. W przypadku brodzików i ścian oraz drzwi prysznicowych ważna będzie też odporność na zabrudzenia i wytrzymałość mechaniczna. W słuchawkach oraz deszczownicach często można spotkać się ze specjalnymi silikonowymi dyszami, ułatwiającymi usuwanie kamienia, i to właśnie te produkty warto wybierać. Ważna będzie też ilość strumieni – jeżeli nie planujemy panelu z hydromasażem, to możemy zafundować sobie jego namiastkę, nabywając słuchawkę z kilkoma różnymi trybami pracy.

Akcesoria prysznicowe


Do planowanej kabiny prysznicowej można dobrać szereg dodatków. Jednym z nich będzie funkcjonalna półeczka, na której znajdzie się miejsce dla wszystkich codziennych kosmetyków. Prysznic powinno się aranżować z uwzględnieniem również takich akcesoriów, jak wąż. Solidny produkt będzie gwarantował, że nie pojawią się przecieki. Oferta sklepu ponadto obejmuje rozmaite przyłącza oraz uchwyty (zarówno ścienne, jak i sufitowe), pozwalające tworzyć prysznice łazienkowe w każdym rodzaju pomieszczenia.