Ogrzewanie

W naszej strefie klimatycznej dom ani mieszkanie nie może funkcjonować bez wydajnego ogrzewania – zarówno jeśli chodzi o temperaturę w pomieszczeniach, jak i podgrzewanie wody bieżącej. Ze względu na spore zapotrzebowanie (zwłaszcza w miesiącach zimowych), warto zainwestować w jak najlepsze urządzenia i akcesoria, m.in. grzejniki, kotły, zasobniki oraz regulatory i sterowniki.

Ogrzewanie domu przy pomocy kotła c.o.


Posiadacze domów jednorodzinnych zwracają sporą uwagę na efektywność działania kotła, dzięki któremu możliwe jest odpowiednie ogrzewanie. Sklep internetowy zielonalazienka.pl oferuje szereg nowoczesnych urządzeń, produkowanych przez renomowane firmy. Kotły różnią się pod względem mocy oraz funkcji. Dostępne są modele jedno- i dwufunkcyjne. Zaletą prezentowanych urządzeń jest obecność licznych systemów bezpieczeństwa, zapobiegających wybuchom czy pożarom.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik?


Skuteczne ogrzewanie wymaga m.in. dobrania grzejników o odpowiedniej mocy. Dlatego też przy każdym z modeli podajemy jego specyfikację techniczną. Ważną kwestią będzie, co oczywiste, rozmiar danego egzemplarza – musi się on po prostu zmieścić w określonym miejscu. Istotny jest również rodzaj przyłącza (dolne lub boczne), przystosowany do posiadanej w domu instalacji. Za pomocą filtrów z boku strony można wybrać produkty spełniające określone kryteria.

Ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną kwestią jest wygląd grzejnika. Oferujemy nie tylko modele białe, ale też grafitowe i w innych kolorach. Doskonale sprawdzą się one w oryginalnych, nietypowych wnętrzach.

Ogrzewanie domu – dodatkowe akcesoria


Dobrze działająca instalacja grzewcza składa się nie tylko z kotła i grzejników. Równie ważne będą szczelne, bezawaryjne zawory, złączki zaciskowe i inne tego typu elementy (w ofercie posiadamy też szeroki wybór głowic termostatycznych). Dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać generowaną w domu moc grzewczą, polecamy wieszaki na ręczniki, które można doczepić do grzejników. Ciekawym udoskonaleniem instalacji będą również dodatkowe grzałki elektryczne, pozwalające ogrzać pomieszczenie lub wysuszyć szybciej ubrania bez wykorzystywania głównego pieca (ważne poza sezonem grzewczym).

Przepływowe podgrzewacze wody


Są miejsca, w których tradycyjne ogrzewanie nie może być zainstalowane, a istnieje potrzeba korzystania z ciepłej wody. Stąd też w naszej ofercie znajdują się przepływowe podgrzewacze elektryczne. Takie urządzenie wystarczy podłączyć do instalacji wodnej oraz do prądu. Już po chwili można uruchomić ciepłą wodę – bez potrzeby rozkuwania ścian, montażu rur itp.

Ogrzewanie domu ze sterowaniem elektronicznym


Nowoczesne technologie są wykorzystywane w różnych dziedzinach i nie inaczej jest, jeżeli chodzi o ogrzewanie. Sklep internetowy oferuje m.in. regulatory pokojowe, urządzenia reagujące na zmieniającą się pogodę za oknem i inne podobne udogodnienia. Z ich pomocą można zdecydowanie efektywniej zaplanować pracę instalacji, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań i – co za tym idzie – odnotować znaczne oszczędności w domowym budżecie.