Wanny prostokątne 

(861 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

Pozostałe:
-
cm - cm
cm - cm
l - l

Dostępność

Klasyczna wanna prostokątna to idealny wybór, w przypadku osób, które nie chcą mieć żadnych problemów z montażem. Tego typu produkty posiadają krawędzie w formie linii prostych, dzięki czemu z łatwością ustawić można je pod ścianą pomieszczenia. Trudności nie sprawia także obudowanie wanny. Oprócz dedykowanych osłon, wykonać można to zadanie także samodzielnie z użyciem płyt odpornych na wilgoć i płytek ceramicznych.

Wanna prostokątna – jak wybrać?

Najważniejszą kwestią przy zakupie wanny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Wanna prostokątna nie może być zbyt duża, gdyż może okazać się, że nie zmieści się w pomieszczeniu. Zbyt małe gabaryty również mogą być problemem, ponieważ pomiędzy wanną i ścianą pomieszczenia pozostać może trudna do wypełnienia luka. Można co prawda ustawić za krawędzią wanny szafkę, ale będzie ona narażona na zalanie. Ważne może być też umiejscowienie odpływu. Zwykle jest on umieszczony przy jednej z krótszych krawędzi, ale czasami montaż ułatwi otwór odpływowy znajdujący się z boku zbiornika. Zdecydowana większość modeli nie posiada otworów do instalacji baterii łazienkowych i przystosowana jest do kompletowania z armaturą ścienną lub podłogową. W przypadku, gdy planujemy instalację baterii sztorcowej lub wielootworowej, konieczne będzie wybranie modelu z potrzebnym otworami lub tych przystosowanych do ich wybicia.

Wanny prostokątne 140x70 – czy warto?

Duża wanna to ogromny komfort, ale nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Czy do małej łazienki warto jednak wstawiać kompaktową wersję. Wanny prostokątne 140x70 produkowane są głównie dla posiadaczy ciasnych łazienek, w których nie da ustawić się modelu o standardowych rozmiarach. Czy warto? Wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Wanna prostokątna 140x70 będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem niż kabina prysznicowa, w przypadku gdy korzystać z niej będą seniorzy lub osoby niepełnosprawne, którym trudno jest zażywać kąpieli w pozycji stojącej.

Wanny prostokątne akrylowe

Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na tworzywo, z którego wykonano wannę. Coraz większym powodzeniem cieszą się wanny prostokątne akrylowe. Wykonuje się je z syntetycznych żywic o bardzo dużej wytrzymałości. Ich najważniejszą zaletą jest niska masa, dzięki czemu transport i montaż nie sprawia żadnych trudności. Wanny prostokątne akrylowe są też całkowicie odporne na korozję i lepiej utrzymują temperaturę wody.