Łazienka w stylu industrialnym

19/03
2019
Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, więc należałoby zwrócić uwagę na jej wystrój. Jednak dekorowanie tego pomieszczania nie polega tylko na wyborze prysznica i toalety. Do rozważenia są m.in. płytki, oświetlenie, lustra i meble łazienkowe. Łazienka industrialna nie jest zimna i przygnębiająca. Materiały takie jak beton, metal i drewno mogą mieć ciepły, przyjemny efekt, zwłaszcza gdy są zastosowane z dobrym wyczuciem. Jak zaprojektować łazienkę w stylu loftowym?


Łazienka w stylu industrialnym


Każdego ranka, kiedy wstajemy, łazienka jest jednym z pierwszych miejsc, które odwiedzamy. Również każdego wieczora, po długim dniu w pracy, chcemy odpocząć i wziąć kąpiel lub prysznic. Jest to jeszcze bardziej relaksujące, gdy łazienka wygląda ładnie i ciepło. Tak naprawdę łazienka powinna odzwierciedlać nasz styl. Dobrze zaprojektowana i wykonana sprawi, że będziemy czuć się w niej zrelaksowani, a co za tym idzie wnętrze to będzie jednym z ważniejszych w naszym domu.


Styl industrialny może przypominać swoim wystrojem o starych dobrych czasach i sprawić, że poczujemy się świetnie. Stare wrażenie jest idealne dla wnętrza domu, ponieważ doskonale się prezentuje. W stylu industrialnym w łazience będziemy wstanie osiągnąć niezwykle popularną estetykę, choć nie jest to takie proste.


Na początek musimy mieć odpowiednie zasoby, zanim będziemy mogli rozpocząć projekt przebudowy. Jednym z wyzwań, na jakie możemy się natknąć, jest ograniczona przestrzeń, więc musimy dobrze zaplanować remont swojej łazienki. Ważne są również kombinacje kolorów, które odzwierciedlają styl industrialny.


Brązy w połączeniu z innym kolorem są bardzo popularnymi kolorami w stylizacjach vintage i industrialnych, ponieważ wydobywają poczucie czegoś, co jest stare. Drewno natomiast jest dobrym materiałem do stosowania w ramach takich rzeczy jak lustra industrialne, drzwi i okna. Możemy mieć także rury, które są odkryte, aby przypomnieć sobie i naszym gościom o czasach, kiedy rury wewnętrzne były rzadkością. Dla tych rur preferowane są materiały matowe, ponieważ nie tworzą nowoczesnego otoczenia i zachowują dawny wygląd.


Łazienka w stylu loftowym


Lofty są bardzo modne we współczesnym świecie projektowania wnętrz. Niektóre elementy tego przemysłowego wyglądu można również włączyć do tradycyjnych domów. Po prostu zacznijmy od łazienki i przełamy jej bariery, aby uzyskać elegancki i otwarty klimat. Oto kilka wskazówek, które pomogą stworzyć łazienkę w stylu loftu:

Układ - istnieje wiele sposobów, aby układ łazienki przypominał styl loftowy. Możemy usunąć ścianę, która dzieli ją z sypialnią główną. To sprawi, że nasza sypialnia i łazienka będą wyglądały jak jedna kompletna przestrzeń. Jeśli potrzebujemy trochę prywatności, dodajmy niezbyt wysokie przeszkalania dzielące te pomieszczania.

Wanna - mimo że lofty zachowują współczesny styl, nadal można połączyć w nim elementy vintage z nowoczesną estetyką. Przykładowo, wybierzmy wannę wolnostojącą z metalowymi nóżkami, zamiast standardowej zabudowanej wanny. Będzie to idealny punkt centralny w otwartym układzie. Nóżki wanny współpracują również z wzornictwem przemysłowym, ponieważ są wykończone z metalu, takiego jak np. polerowany chrom lub brąz.


Odkryte rury wodociągowe i kanalizacyjne - lofty często mają odsłoniętą instalację wodociągową, podobnie jak wanny z nóżkami. Rury mogą być widoczne zarówno na ścianach jak i na podłodze. Należy pamiętać, aby rury na podłodze były zabezpieczone np. poprzez zastosowanie szklanej podłogi. Dzięki szklanej podłodze rury będą nadal widoczne, a my zyskamy komfort poruszania się po równej podłodze.

Prysznic wolnostojący - można również zainstalować wolnostojący prysznic ze szklanymi ścianami i dużymi głowicami prysznicowymi. Prysznic sprawdzi się jako szybka alternatywa dla wanny. W błyskawiczny sposób odświeżymy się po ciężkim dniu pracy.


Umywalka stojąca - ten typ zlewu ma również przemysłowy klimat. Umywalka tego rodzaju posiada odkryty odpływ, co idealnie pasuje do minimalizmu łazienki w stylu loftowym.

Autor: Natalia Dur
Mogą Cię zainteresować: