Łazienka w stylu nowojorskim

26/11
2019
Projektując lub przebudowując wnętrza warto rozważyć zastosowanie w nim stylu nowojorskiego. Styl ten jest nowoczesny i charakteryzuje się ponadczasową elegancją. Jak zaprojektować łazienkę w stylu nowojorskim?

Łazienka styl nowojorski


Proste, ceramiczne płytki ścienne w stylu cegły są sercem każdej łazienki w stylu nowojorskim. Baterie chromowane to kolejny kluczowy składnik stylu nowojorskiego. Marmur zastosowany w tym stylu stylu sugeruje bogactwo i elegancję. Marmur również doskonale sprawdza się w mokrych obszarach, ponieważ jest trwały, a po prawidłowym montażu wytrzyma regularny kontakt z wilgocią. Marmur to także klasyczny materiał, który nie jest zbyt często stosowany.

Mieszkanie w stylu nowojorskim


Dekorowanie małych przestrzeni może być wyzwaniem - niewiele osób wie o tym lepiej niż na Manhattanie. W jednym z najgęściej zaludnionych miast na świecie, ceny nieruchomości są niezwykle wysokie, a powierzchnia jest bardzo mała. Nowojorski wystrój małego apartamentu jest nauką samą w sobie, wymagającą umiejętności tetris na poziomie eksperckim, sprytnych rozwiązań w zakresie przechowywania i uniwersalnych układów. Podczas gdy niektórzy projektanci wierzą w pomalowanie małych pomieszczeń na ciemno, nowojorczycy mają tendencję do odwrotności. W stylu nowojorskim występują kolory jasne, często białe. Pomieszczenia zawsze wydają się większe, gdy występuje jeden ciągły kolor. Biel jest idealna do małych przestrzeni, ponieważ odbija światło i sprawia, że każda przestrzeń jest bardziej otwarta i przestronna. Oświetlenie naścienne jest doskonałym przykładem wykorzystania ścian. Gdy masz małe mieszkanie, kuszące może być, aby umieścić meble w narożnikach, aby zaoszczędzić miejsce. Jednak w rzeczywistości sprawia to, że twoja przestrzeń wygląda i wydaje się znacznie mniejsza. Jedną z łatwych sztuczek, które możesz zastosować, jest odsunięcie mebli od ściany – sprawi to wrażenie większego pomieszczenia.

Elegancka łazienka



Jeśli zastanawiasz się nad przebudową łazienki, zastanów się nad dodaniem elementów komfortu i elegancji. Przekształć swoją zimną, ponurą łazienkę w swoje osobiste sanktuarium. Podczas gdy wiele wnętrz domowych staje się prostszych, łazienki są traktowane królewsko. Elegancja i wyrafinowanie to słowa kluczowe dla wystroju łazienki w stylu eleganckim. Ręcznie wykonane włoskie kafelki, wykonane na zamówienie i dopasowane, ręcznie przetarte drewniane szafki i błyszczące kryształowe lampy to tylko niektóre z przedmiotów, które mogą mieć zastosowanie w eleganckiej łazience. Dodaj do tego ponadwymiarową wannę oraz oddzielny prysznic. Elegancka łazienka, którą projektujesz, na pewno potrzebuje dwóch umywalek. Możesz umieścić je obok siebie, na długim zestawie blatów na pięknej szafce. Każda osoba będzie mogła korzystać z osobnej umywalki. Oświetlenie przeprojektowanej łazienki (a także innych pomieszczeń) jest bardziej ukierunkowane na miejsca pracy. Miękkie światło do kąpieli w łazience można uzyskać za pomocą ściemniacza ściennego podłączonego do dowolnego oświetlenia. Wybierz piękne kinkiety ścienne po obu stronach lustra, błyszczący żyrandol do sufitu lub umieść małą lampkę stołową na blacie lub toaletce.

Łazienka glamour



Po pierwsze, musisz wybrać swoje urządzenia łazienkowe. Eleganckie, czyste linie to obowiązkowe elementy, a zaokrąglone profile nadają im bardziej miękki wygląd niż ostre linie nowoczesnych, kwadratowych wzorów. Prosta i dopasowana armatura, dzięki bateriom wodospadowym nada łazience niepowtarzalny wygląd. W przypadku toalety najlepsza jest opcja zawieszana na ścianie lub przylegająca do ściany, a umywalkę można ustawić na szafce umywalkowej, aby uzyskać stylowy wybór ze zintegrowanym schowkiem. Jeśli chodzi o ściany i podłogi, wybierz projekty, które są eleganckie i dyskretne. Jeżeli nie chcesz niczego zbyt odważnego, więc unikaj jasnych kolorów i wybierz ciepłe, stonowane kolory lub pastele. Płytka świetnie nadaje się na podłogę, ale jeśli chodzi o ściany, rozważ połączenie płytek z lekko wzorzystą tapetą w łazience, aby uzyskać styl glamour.

Autor: Natalia Dur
Mogą Cię zainteresować: