Parawan nawannowy - szklany czy plastikowy?

10/10
2018
Jak przemienić wannę w kabinę prysznicową? Najłatwiej będzie jak zastosujemy parawan nawannowy. Pozwala on skorzystać z wanny jako komfortowej kabiny prysznicowej, bez konieczności instalowania nieestetycznych i niehigienicznych zasłonek prysznicowych. Dzięki zastosowaniu parawanu do wanny - zalanie łazienki podczas brania prysznica w wannie jest ograniczone do minimum.

Wanna z parawanem cieszy się ogromną, narastającą popularnością. Jeżeli mamy małą łazienkę lub w sytuacji w której nie możemy się zdecydować czy wybrać tradycyjną wannę czy kabinę prysznicową zastosowanie parawanu nawannowego będzie dla nas idealnym rozwiązaniem.


Parawany nawannowe
pozwolą na połączenie dwóch funkcji w jednym – długiej kąpieli w wannie oraz szybkiego prysznica dla odświeżenia. Parawany do wanny, sprawdzą się zarówno przy małych, jak i dużych wannach. 

Parawany nawannowe – rodzaje

- Parawany teleskopowe albo przesuwne - parawan ten montuje się bezproblemowo na krawędzi wanny oraz powyżej, za pomocą specjalnie dopasowanych prowadnic.


- Parawany nawannowe harmonijkowe - ich montaż nie wymaga zakładania prowadnic, będą dobrze pasować na każdym typie wanny.

- Parawany nawannowe z drzwiami otwieranymi wahadłowo - sposób otwierania nie musi naruszać zewnętrznej przestrzeni kabiny co pozwala na montaż produktów nawet w niewielkiej łazience 

Parawan nawannowy - szklany czy plastikowy?

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje parawanów: parawan szklany do wanny oraz parawan nawannowy plastikowy. Jaki zatem wybrać do naszej łazienki? Oba materiały mają swoje zalety i wady. Parawan z tworzywa sztucznego będzie lżejszy niż jego szklany odpowiednik. Najczęściej stosowanymi materiałami są akryl oraz polistyren. Podczas pielęgnacji drobinki pasty czy mleczka do czyszczenia mogą rysować powierzchnię. Trwalszym materiałem w tym przypadku będzie szkło.

 

Parawan szklany do wanny może być wykonany z szkła hartowanego lub z tzw. szkła bezpiecznego. Parawany nawannowe ze szkła hartowanego są wytrzymałe i bywają bardzo dekoracyjne. Część producentów stosuje dodatkowe powłoki zabezpieczające, które pomagają w utrzymaniu czystości. Powłoki takie mają właściwości hydrofobowe, dzięki czemu krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają.

 

Wanna z parawanem doskonale sprawdzi się w każdej łazience -małej i dużej. Bez względu jaki rodzaj parawanu nawannowego wybierzemy należy dbać o jago czystość i pielęgnować zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu parawan do wanny przez długi czas będzie wyglądał jak nowy.

Autor: Natalia Dur
Mogą Cię zainteresować: