Filtry

Producent

-

Dostępność

Status

Baterie wannowo - prysznicowe 

Znaleziono 1008 produktów

Wanna pozwala zrelaksować się po długim i ciężkim dniu pracy. Jednakże korzystanie z natrysku jest znacznie szybsze i zapewnia oszczędność wody. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w baterię pozwalającą wygodnie korzystać zarówno z wanny, jak i zestawu prysznicowego. Bateria wannowo-prysznicowa posiada standardową wylewkę oraz przyłącze pozwalające na podłączenie węża od główki prysznicowej. Do przełączania pomiędzy tymi dwoma odbiornikami służy specjalny przełącznik, który może mieć postać obrotowej dźwigni lub przycisku.

Jaka powinna być idealna bateria wannowo-prysznicowa?

Rozwiązań dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika niestety nie ma – każdy ma swoje własne wymagania i gusta. Dlatego też przed zakupem baterii należy sprawdzić, co oferują dostępne na rynku modele i samodzielnie określić, które z funkcji i opcji będą nam najbardziej potrzebne. Bateria wannowo-prysznicowa może posiadać klasyczną głowicę lub być wyposażona w termostat. Urządzenia termostatyczne są nieco droższe, ale pozwalają osiągnąć maksimum komfortu. Głowica termostatyczna daje bowiem bardzo precyzyjną kontrolę nad temperaturą wody i posiada zwykle specjalną blokadę, która zapobiega przypadkowemu zwiększeniu temperatury powyżej pewnego poziomu. Takie rozwiązanie idealne jest szczególnie w miejscach, z których korzystają dzieci.

Bateria wannowo-prysznicowa może być instalowana na ścianie łazienki, ale dostępne są także modele przeznaczone do instalacji otworowej. Zaletą tych drugich jest to, że całą konstrukcja zestawu ukryta jest pod krawędzią wanny lub zabudowy, zapewniając wysoką estetykę przestrzeni. W takich bateriach wąż zwykle można ukryć wewnątrz specjalnej przelotki, dzięki czemu nie jest on widoczny, gdy nie korzystamy z natrysku. Do wanien wolnostojących dedykowane są specjalne baterie z wysokim korpusem, który montuje się w podłodze obok wanny. Bateria wannowo-prysznicowa może posiadać wylewkę kaskadową. Różni się ona od klasycznej tym, że woda wypływa szerszym strumieniem, przypominającym kaskadę wodospadu.

Pokazuje 1 - 20 z 1008 elementów