Brodziki inne 

(94 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-

Materiał

mm - mm

Status

Klasyczne brodziki są używane w wielu łazienkach, jednak wymagający użytkownicy poszukują zwykle rozwiązań oryginalnych, bardziej wyszukanych i nietypowych. Przed zakupem brodzika prysznicowego warto zatem sprawdzić ofertę produktów stworzonych w oparciu o mniej popularne, ale równie funkcjonalne rozwiązania.

Brodzik z odpływem liniowym lub kratką odpływową

Standardowe brodziki posiadają okrągły odpływ, którego przepustowość w dużej mierze jest zależna od średnicy i rodzaju zastosowanego syfonu. Wymusza to konstrukcję z dość wysokimi ściankami bocznymi, które utrzymują wodę wewnątrz brodzika. Dla osób szczególnie ceniących komfort, dobrym rozwiązaniem będzie płaski brodzik z odpływem liniowym. Zaletą takiego rozwiązania jest duża efektywność odprowadzania wody, dzięki czemu brodzik jest bardzo płaski i wygodny w użytkowaniu. Alternatywą jest też brodzik z kratką odpływową o dużej średnicy.

Brodzik pięciokątny

Większość dostępnych na rynku brodzików to konstrukcje kwadratoweprostokątne i półokrągłe. Jest jednak jeszcze jedna opcja, która pozwala oszczędzić przestrzeń i zagospodarować narożnik łazienki. Brodzik pięciokątny przypomina nieco konstrukcją modele półokrągłe, z tą jednak różnicą, że w formie nie przypomina wycinka okręgu, ale szlifowany diament. Taki brodzik świetnie sprawdzi się w połączeniu z montowanym w narożniku panelem prysznicowym i będzie świetnym dodatkiem w nowocześnie urządzonych łazienkach. Miłośnicy awangardowej stylistyki mogą także zdecydować się nie niebanalny estetycznie brodzik trapezowy.