Brodziki kwadratowe 

(448 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-
cm - cm
cm - cm
mm - mm

Materiał

Dostępność

Status

Większość budowanych obecnie kabin prysznicowych jest wyposażanych w klasyczne brodziki, które zapewniają optymalny odpływ dla spływającej wody oraz (w przypadku wyższych konstrukcji) mogą stanowić alternatywę np. dla dziecięcej wanienki. Brodzik kwadratowy to zdecydowanie najpopularniejsza konstrukcja. Dzięki równym bokom jest on łatwy w montażu, kompaktowy i przystosowany do użytku z większością dostępnych na rynku kabin natryskowych. O czym jednak trzeba pamiętać, poszukując brodzika idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb?

Wybór brodzika – jaki rozmiar wybrać?

Planując zakup brodzika, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary. Oczywiście głównym powodem są tutaj ograniczenia związane z gabarytami samej łazienki. Większość użytkowników nie dysponuje dostateczną ilością miejsca, aby zamontować duży brodzik kwadratowy – często pomieszczenia są tak małe, że kompaktowa kabina prysznicowa jest jedyną alternatywą. Jednak warto w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń – mały model jest z pewnością mniej komfortowy od dużego. Jeżeli zatem mamy możliwość aby zainstalować standardowy brodzik prysznicowy 90x90 cm, to nie warto decydować się na mniejszy model – np. brodzik 80x80 cm. Najbardziej kompaktowe wersje (np. brodzik 70x70 cm) zarezerwowane powinny być jedynie dla osób, które faktycznie nie mogą pozwolić sobie na wstawienie większego modelu.

Powszechnie uznaje się, że najbardziej optymalnym kompromisem pomiędzy oszczędnością miejsca i wygodą użytkowania daje brodzik 90x90 cm. Jest w nim dość miejsca, aby komfortową zażyć kąpieli mogła dorosła osoba, a jednocześnie nie zajmuje on szczególnie dużo przestrzeni w łazience. Brodzik 80x80 lub naprawdę kompaktowy brodzik 70x70 cm mogą być szczególnie niewygodne dla osób o słusznej posturze.

Brodzik kwadratowy – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Dawniej brodziki produkowano jedynie ze stali – obecnie do dyspozycji mamy znacznie więcej materiałów, wyróżniających się szczególnymi cechami. Popularne stają się m.in. konstrukcje wykonane z konglomeratów i akrylu. Pierwsze cechują się bardzo dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia, podczas gdy największym atutem modeli wykonanych z syntetycznych żywic akrylowych jest bardzo niska masa. Jest to ogromne ułatwienie przy transporcie i montażu, gdyż kwadratowy brodzik 90x90 cm z akrylu jest nawet kilkukrotnie lżejszy od odpowiednika wykonanego ze stali. Konglomeraty to tworzywa przypominające strukturą naturalny kamień – do produkcji brodzików korzysta się głównie z bardzo trwałych i estetycznych konglomeratów kwarcowych, łączonych syntetycznymi żywicami. Taki materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, szok termiczny oraz zarysowania. Jest to zatem rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla osób, doceniających produkty zachowujące swój idealny wygląd przez długi czas.

Ważny jest też wybór wysokości brodzika – im niższa krawędź, tym wygodniejsze jest wchodzenie do kabiny, ale wiąże się to z koniecznością stosowania kompaktowych syfonów odpływowych i umieszczaniu rur odpływowych w posadzce łazienki.