Brodziki półokrągłe 

(355 produktów)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-
cm - cm
cm - cm
cm - cm
mm - mm
mm - mm

Materiał

Dostępność

Status

W małych łazienkach każdy centymetr jest ważny – nic zatem dziwnego, że dużym powodzeniem cieszą się brodziki z krawędzią półokrągłą. Są to kompaktowe konstrukcje przeznaczone do montażu w narożniku, które sprawdzą się nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach.

Kto powinien wybrać brodzik półokrągły?

Brodzik z zaokrągloną krawędzią zajmuje odrobinę mniej przestrzeni niż modele kwadratowe, ale ich największą zaletą jest to, że oszczędzają przestrzeń naokoło kabiny. Poruszanie się wokół takiego brodzika jest bezpieczniejsze, gdyż unikamy niebezpieczeństwa uderzenia bosą stopą w wystający rant konstrukcji. Brodziki półokrągłe to jednak także doskonała propozycja dla miłośników eleganckich aranżacji. Zaokrąglony kształt jest przyjemny dla oka i sprawia, że brodzik staje się częścią spójnego wystroju wnętrza.

Jak wybrać półokrągły brodzik?

Najważniejsze będzie oczywiście określenie jaką przestrzenią dysponujemy. Standardem jest brodzik półokrągły 90x90 cm – ten rozmiar jest optymalnym kompromisem pomiędzy oszczędnością miejsca i komfortem użytkowania. Do naprawdę małych łazienek można wstawić także nieco mniejszy brodzik 80x80. Półokrągły model może mieć też krawędzie o różnej długości – w wąskich pomieszczeniach dobrze sprawdzi się np. wersja o wymiarach 120x80 cm.

Wybór dotyczy też materiału – brodziki stalowe z racji dużej masy powoli tracą na popularności na rzecz bardzo trwałych produktów z konglomeratu kwarcowego oraz lekkich żywic akrylowych. Warto pamiętać też o dopasowaniu odpowiedniej kabiny prysznicowej, która również musi posiadać zaokrąglone i dopasowane do wymiarów brodzika panele.