Brodziki prostokątne 

(1743 produkty)
Filtry
Wyczyść filtry x

Producent

-
cm - cm
cm - cm
cm - cm
mm - mm

Materiał

Dostępność

Status

Wybór odpowiedniego brodzika do kabiny prysznicowej to konieczność – dobrze dopasowana konstrukcja ma zapewnić domownikom komfort podczas kąpieli. Oprócz modeli kwadratowych i półokrągłych, dostępne są również brodziki prostokątne, które charakteryzują się szczególną wygodą użytkowania – również w przypadku osób o słusznej posturze. Jeden bok brodzika jest dłuższy, dając tym samym większą przestrzeń w kabinie, ale jednocześnie zachowując kompaktowe wymiary. Brodzik prostokątny jest też dobrą alternatywą w długich i wąskich łazienkach. Tam gdzie przykładowo nie da się zamontować kwadratowego modelu o wymiarach 100x100 cm, sprawdzić może się brodzik 100x80 cm. Oczywiście wybór rozmiaru zależny jest głównie od ilości dostępnego miejsca. Decydując się na kupno brodzika prostokątnego, należy brać pod uwagę konieczność dopasowania do niego odpowiedniej kabiny prysznicowej – modele dedykowane do modeli kwadratowych nie będą do nich pasować.

Brodziki prostokątne – jaki rozmiar będzie najlepszy?

Przed zakupem konieczne będzie bardzo dokładne przeanalizowanie, jaki rozmiar brodzika będzie najlepszy do naszych potrzeb. Ograniczeniem jest tutaj głównie przestrzeń w łazience. Warto jednak pamiętać, że im większa powierzchnia brodzika, tym lepiej dla komfortu użytkowania. Brodzik 100x80 cm to konstrukcja uznawana za najbardziej kompromisową pod względem kompaktowych rozmiarów i wygody eksploatacji. W bardzo wąskich pomieszczeniach alternatywą może być też brodzik 70x100 cm. Jeżeli jednak dysponujemy takimi możliwościami, najlepiej decydować się na możliwie jak największe brodziki – szczególnie gdy w domu znajdują się osoby o większej posturze.

O czym pamiętać przy wyborze brodzika?

Niezależnie od tego, czy potrzebny jest nam kompaktowy brodzik 70x100 cm czy też duży i wygodny brodzik 120x80 cm, pamiętać musimy też o innych cechach. Jedną z podstawowych decyzji dotyczących zakupu będzie wybór materiału, z którego wykonana jest konstrukcja. W sprzedaży znajdują się zarówno klasyczne modele z emaliowanej stali, jak i wersje wykonane z konglomeratów kwarcowych lub syntetycznych żywic akrylowych. Jaka jest pomiędzy nimi różnica? Konglomeraty mają strukturę przypominającą kamień i produkowane są na bazie bardzo wytrzymałego miału kwarcowego. Jest to materiał stosunkowo ciężki, ale bardzo wytrzymały i odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wysokie temperatury. Taki brodzik zachowa swój wygląd przez długi czas i odznaczać się będzie bardzo duża żywotnością.

Modele akrylowe charakteryzują się bardzo niską masą. Syntetyczne żywice dorównują wytrzymałością stali, ale ich waga pozwala znacząco ułatwić transport oraz montaż. Akrylowy brodzik 120x80 cm będzie nawet kilkukrotnie lżejszy niż stalowy lub wykonany z konglomeratu brodzik 70x100.

Warto również zwrócić uwagę na umiejscowienie odpływu. Brodziki prostokątne mogą posiadać otwór odpływowy wybity centralnie, w narożniku albo na środku krótszego lub dłuższego boku. Odpływ powinien być umieszczony możliwie blisko wyjścia instalacji kanalizacyjnej – pozwoli to skrócić i uprościć montaż całości.