Jaka wanna narożna?

19/05
2019
Mała przestrzeń jest dużym problemem dla wielu domów i mieszkań w dzisiejszych czasach. Ale to nie powinno powstrzymywać Cię od posiadania łazienki pełnej luksusów. Wanna zamontowana w łazience to nie tylko urządzenie do odświeżenia się, ale to również relaks po ciężkim dniu. Jak urządzić małą łazienkę z wanną narożną?

Jak urządzić małą łazienkę z wanną narożną


Podczas gdy kabina prysznicowa oraz wolnostojąca wanna brzmią cudownie, mogą nie być możliwe do zainstalowania, gdy masz małą łazienkę. Aby jednak łazienka była funkcjonalną przestrzenią, można użyć narożnych wanien do małych łazienek. Taka konfiguracja pozwala zaoszczędzić wystarczająco dużo miejsca.


Resztę miejsca można wykorzystać na prysznic lub dodatkowe miejsce do przechowywania. Wanny narożne do małych łazienek można umieścić na wiele sposobów. Na przykład możesz ustawić wannę narożną wzdłuż jednej ze ścian. Wanna narożna pozwala zaoszczędzić miejsce, jednocześnie dając możliwość relaksującej kąpieli.

Jaka wanna lepsza prostokątna czy narożna?


Ogromny wybór dostępnych dziś wanien może sprawić o zawrót głowy. Jednym z podstawowych decyzji, jaką należy podjąć podczas wyboru wanny jest jej kształt. Wanna narożna, została zaprojektowana tak, aby wykorzystać narożniki w łazience. Wanny takie, zajmują zazwyczaj mniej miejsca, niż inne modele oraz wyglądają ciekawie i nowocześnie.


Dzięki wykorzystaniu narożnika ich przestrzeń jest duża, a miejsce które zajmują jest niewielkie. Minusem może być to, że narożniki są dość daleko i mogą być trudno dostępne podczas czyszczenia.

Prostokątna wanna jest najczęściej spotykanym kształtem wanny. Dostosowuje się do praktycznie każdego układu łazienki i praktycznie nieograniczonych możliwości instalacji. Ze względu na swoją popularność, prostokątne wanny są zazwyczaj najbardziej przystępną opcją cenową. Minusem wanien prostokątnych jest to, że zajmują dość dużo miejsca i nie każdy będzie sobie pozwolić na instalację dużej wanny prostokątnej.


Wanna narożna, a gdzie bateria? Najczęściej w narożnych wannach bateria znajduje się na dłuższym boku wanny. Dostęp do baterii nie może być utrudniony zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

Wanna narożna jak zabudować?


Zainstalowanie wanny narożnej jest uważane za rozsądny i stylowy wybór w celu zwiększenia przestrzeni we wnętrzu łazienki przy jednoczesnym zwiększeniu atrakcyjności wizualnej pomieszczenia.


Narożne instalacje wanny stają się coraz bardziej powszechne wśród gospodarstw domowych, które chcą przeprojektować swoje łazienki. Po prawidłowym zainstalowaniu obudowy wanny narożnej można ją dostosować do indywidualnych potrzeb, ponieważ istnieje wiele akcesoriów łazienkowych i dodatków, które są przystosowane do zwiększenia funkcjonalności wanien.

Instalowanie narożnej wanny


• Podłoga, na której chcesz zainstalować wannę, nie powinna być uszkodzona. Nawet jeśli jest nieco zniszczona, napraw podłogę i pozostaw do wyschnięcia. Gdy podłoga będzie gotowa do zabudowy wanny, można przejść do kolejnego kroku.
• Wanna narożna będzie wymagała ramy podtrzymującej do ustawienia jej w wybranym miejscu. Rama nośna wykonana jest zwykle z drewna. Producenci często w instrukcji zamieszczają dodatkowe informacje na ten temat.
• Zbuduj drewnianą ramę, na której zostanie ustawiona wanna. Wanna może zostać dowolnie obudowana: płytki ceramiczne, gotowe elementy akrylowe czy płyty karton-gipsowe.


• Osprzęt orurowania, który zostanie podłączony do wanny narożnej, powinien zostać zainstalowany przed ustawieniem wanny na swoim miejscu. Należy dobrze sprawdzić połączenia rur, ponieważ późniejszy dostęp będzie znacznie ograniczony.
• Wraz z pomocnikiem umieść wannę we wskazanym miejscu. Wanna powinna spoczywać na krawędzi ramy. Należy wypoziomować wannę.
• Następnie należy zamocować uchwyty prysznicowe. Dokręć wszystkie złącza i rury. Sprawdź szczelność instalacji. Jeżeli nie będzie wycieków, można przejść do następnego kroku.
• Obszar wokół wanny można zabezpieczyć wodoodpornym silikonem sanitarnym. Po wyschnięciu silikonu oraz zabudowy będzie można korzystać z wanny.

Autor: Natalia Dur
Mogą Cię zainteresować: