Wanny Excellent 

Znaleziono 129 produktów
Pokazuje 1 - 20 z 129 elementów

Wanny marki Excellent produkowane są już ponad ćwierć wieku i chociaż nazwa firmy tego nie zdradza, są to produkty polskie. Firma produkuje wysokiej jakości wyposażenie łazienek, które dostarczane jest do dystrybutorów w ponad 20 krajach. Wanny akrylowe z polskim logo są jednymi ze sztandarowych produktów, cenionych za elegancję, trwałość i wygodę użytkowania.

Klasyczne i luksusowe wanny Excellent

Rosnące potrzeby konsumentów wymuszają na producentach poszerzanie asortymentu. Marka Excellent zna dobrze wymagania swoich klientów i w oparciu o ich liczne opinie projektuje wciąż nowe modele wanien akrylowych w wielu kształtach. W ofercie znaleźć można m.in. klasyczne wanny prostokątne, kwadratowe, okrągłe, narożne, wolnostojące i asymetryczne.

Wanny Excellent można znaleźć zarówno w małych łazienkach właścicieli kawalerek, jak i w przestronnych salonach kąpielowych w apartamentach i domach jednorodzinnych. Szeroki wybór form i gabarytów pozwala dopasować konkretny model do potrzeb każdego użytkownika.

Wśród produktów marki Excellent można znaleźć również wanny przystosowane do potrzeb osób starszych lub niepełnosprawnych. Modele wyposażone w wygodne uchwyty i siedziska pozwalają komfortowo zażywać kąpieli także użytkownikom z problemami ruchowymi.

Oprócz samych wanien do dyspozycji klientów oddano cała gamę akcesoriów poprawiających funkcjonalność lub wygodę użytkowania. Wśród dodatków znaleźć można m.in. dopasowane do wanien półki, miękkie zagłówki oraz uchwyty i elementy chromowane. Nie zabrakło również dedykowanych obudów, pozwalających szybko i estetycznie zabudować zamontowaną w łazience wannę i ukryć instalacje odpływowe i doprowadzające wodę do baterii. Wanny Excellent sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach urządzonych klasycznie, jak i miejscach zaaranżowanych w zgodzie z najnowszymi trendami w wystroju wnętrz.

Excellent – wanny akrylowe najwyższej jakości

Wanny marki Excellent produkowane są z syntetycznych żywic akrylowych o wysokiej wytrzymałości. Dlaczego polski producent zdecydował się na właśnie to tworzywo? Przemawia za tym wiele kwestii.

Akryl to specjalny polimer, którego głównym składnikiem jest polimetakrylan metylu. Jego struktura wewnętrzna zbudowana jest w taki sposób, że materiał jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z łatwością można go też uplastycznić i wykonywać z niego produkty o bardzo skomplikowanych kształtach. W przypadku stali, żeliwa i innych stopów metali formowanie możliwe jest tylko z użyciem bardzo czasochłonnych i skomplikowanych procesów technologicznych.

Żywica akrylowa jest wystarczająco wytrzymała, aby móc produkować przy jej użyciu wanny i inne elementy wyposażenia łazienki, a przy tym wyjątkowo lekka. To dlatego akrylowe wanny mają masę kilkukrotnie niższą od ich stalowych odpowiedników – to zaś przekłada się na łatwiejszy transport i montaż.

Bardzo ważną cechą wanien akrylowych jest zdolność do długiego utrzymywania ciepła, dzięki czemu woda nie stygnie w nich tak szybko, jak w zbiornikach wykonanych z metalu. Żywice syntetyczne nie korodują i nie reagują ze środkami czystości oraz kosmetykami. Daje to pewność, że materiał nie odbarwi się nawet w trakcie najbardziej intensywnej eksploatacji.

Powierzchnia żywic akrylowych jest gładka i obojętna chemicznie – dlatego też wanny Excellent zaliczają się do najbardziej higienicznych. Brak mikroporowatości sprawia, że mikroorganizmy i zarodniki grzybów nie osadzają się na ściankach zbiornika, co ułatwia czyszczenie i ogranicza rozwój niebezpiecznych dla zdrowia pleśni.