Jak naprawić pęknięty brodzik?

25/04
2019
Pęknięta podstawa prysznica może być łatwo naprawiona bez konieczności wymiany całego brodzika prysznicowego. Dostępne są zestawy naprawcze do wypełnienia pęknięć, które są dostępne w standardowych kolorach, takich jak biały i kremowy. Naprawa nie jest skomplikowana i nie powinna zająć zbyt wiele czasu. Koszt naprawy również nie powinien być zbyt wysoki. Jak skleić brodzik?

Jak skleić brodzik?


Po pierwsze, musisz dobrze przyjrzeć się szczelinie, która powstała w brodziku. Aby to zrobić, powinieneś usunąć wszelkie zabrudzenia lub kosmetyki. Będziesz potrzebować miejsca, aby dokonać napraw. Jeśli pęknięcie było wynikiem upuszczenia butelki z kosmetykiem czy innego elementu pod prysznicem, powinieneś być w stanie samodzielnie go naprawić bez problemu.


Małe, powierzchowne pęknięcia można naprawić za pomocą prostego łatania. Samo wypełnianie i odnawianie tych pęknięć będzie wystarczające. Jednak duże pęknięcia lub seria małych pęknięć mogą być oznaką, że podstawa prysznica nie jest wystarczająco dobrze podparta lub wymaga wymiany. Jeśli tak jest, powinieneś zadzwonić do specjalisty, aby uniknąć dalszych szkód. Jeśli ustaliłeś, że pęknięcie jest powierzchowne, możesz rozpocząć naprawy. Na rynku dostępne są zestawy naprawcze do pękniętych i nieszczelnych brodzików. Pierwszym krokiem naprawy pękniętego brodzika będzie przetarcie pęknięcia i najbliższego otoczenia oraz usunięcie kurzu. Gwarantuje to prawidłowe przyklejenie łatki. Po usunięciu kurzu można nałożyć na pęknięcie łatkę z włókna szklanego.


Jak uszczelnić brodzik? Połóż łatę z zestawu naprawczego na szczelinie lub otworze, aby określić odpowiedni rozmiar. Jeżeli materiału jest zbyt dużo - odetnij nadmiar łatki ostrym nożem lub nożyczkami. Następnie nałóż łątkę na pęknięcie. Gdy pęknięcie zostanie dostatecznie wypełnione, pozwól wypełniaczowi wyschnąć. Pozostaw na dwie, trzy godziny a jeżeli to możliwe to na całą noc. Po tym czasie można wygładzić łatkę drobnym papierem ściernym. Podczas szlifowania należy uważać, aby nie zniszczyć i nie porysować innych części brodzika. Po wygładzeniu miejsce należy przemyć wodą z detergentem lub z płynem do mycia naczyń.


Jak usunąć stary silikon z brodzika?


Usuwanie silikonu z płytek pod prysznicem może być kłopotliwe. Czasami nadgorliwi instalatorzy nakładają zbyt dużo silikonu, powodując bałagan na atrakcyjnym wykończeniu. Stary silikon może stać się łamliwy lub uszkodzony, a nawet zacząć się łuszczyć. Na silikonie mogą powstawać wykwity pleśni i grzybów. Taki sylikon należy usunąć i położyć nowy. Jak usunąć stary silikon z brodzika?


Istnieje tylko jeden sposób na usunięcie starego silikonu z brodzika, a mianowicie użycie ostrego noża, dłuta, nożyka do tapet itp. Przed przystąpieniem do prac załóż grube rękawice, które ochronią dłonie przed ostrym narzędziem. Wyczyść obszar otaczający silikon. Brud i zanieczyszczenia utrudniają dostrzeżenie silikonu na powierzchni.

Delikatnie odetnij stary silikonu, aż usuniesz go jak najwięcej. Bądź bardzo ostrożny, ponieważ nie chcesz zadrapać ani uszkadzać powierzchni, z której usuwasz stary silikon. Możesz także kupić dedykowane produkty, które usuwają resztki silikonu. Można również użyć alkoholu, aby usunąć resztki silikonu z brodzika. Zwilż szmatkę alkoholem. Wytrzyj wszystkie pozostałe ślady czystego silikonu. W przypadku szczególnie upartych miejsc, umieść zwilżoną szmatkę alkoholem na tym obszarze. Szmatkę pozostaw na kilka minut przed wycieraniem. Ważne jest, aby całkowicie usunąć stary silikon. Pozostawienie resztek starego silikonu może powodować nawrót pleśni i grzyba.


Nowy silikon nie będzie skutecznie przylegał do powierzchni, jeśli pozostaną ślady starego silikonu. Po usunięciu starego silikonu z brodzika prawdopodobnie będziesz musiał zastąpić go nowym uszczelniaczem.


Do tego potrzebny będzie pistolet szkieletowy oraz nowe opakowanie silikonu lub uszczelniacza łazienkowego. Nanieś silikon na wcześniej oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię. Rozprowadź silikon na całą powierzchnię i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Czas schnięcia podany jest na opakowaniu silikonu.
Autor: Natalia Dur
Mogą Cię zainteresować: